Akva-terra

Připravíme Vám kalkulaci ceny nádrže a jejího vybavení podle Vašich možností a představ. Poradíme, jaký biotop zvolit a čeho se vyvarovat s cílem vybudování nádrže, která se stane Vaší „živou obrazovkou“.

Ukážeme Vám, jak na s čištění, aby údržba nebyla jen nepříjemnou a otravnou povinností.

Nabízíme trvale více než 50 druhů akvarijních ryb. Máme léty prověřené tuzemské chovatele, kteří nám dodávají své odchovy a jsou zárukou zdravých ryb v dobré kondici. Nabízíme ryby ze zahraničních pěstíren, terarijní zvířata od českých i zahraničních chovatelů.

Akvarijní rostliny u nás zakoupené jsou opatřené přesným latinským názvem, informacemi o náročnosti a podmínkách pěstování, doporučením, s jakými dalšími rostlinami je vhodné je kombinovat.

Fauna / Flora

Živé rostliny včetně matečných, k sázení i plovoucí, bahenní rostliny
Více než 50 druhů akvarijních ryb, terarijní zvířata, hmyz (kudlanky, strašilky, pakobylky...)
Tuzemské odchovy i raritní druhy z exotických importů
Naší specializací jsou pavouci, strašilky a pakobylky
Novinky každý týden

Krmiva

Zakoupíte u nás krmiva mražená, sušená, lyofilizovaná
Živý hmyz pro krmení terarijních zvířat ­– mouční červi, Zoophobas, sarančata
Holátka na objednávku

Potřeby pro chovatele

Akvarijní technika pro tropická akvária, terária a paludária
Vybavení zahradních jezírek
Kondicionéry na úpravu vody, přípravky proti řase, k prevenci a léčbě nemocí, testy kvality vody
Vitamíny, přípravky k prevenci a léčbě nemocí obyvatel akvária
Přírodní dekorace – kořeny, láva, dekorační kameny a písky
Akvária s nábytkem od 100 až 300l za příznivé ceny. Možnost výběru dýhy v různých barvách, nejen klasické černé
Ceny zakázkových nádrží od Kč 9,80/l
Dětská barevná akvária
Osvětlené skleněné koule Majic Bowl nenáročné na údržbu a prostor
Akvária a terária v rozměrech na přání zákazníka

Jak na akvárium?

Akvárium nebo terárium podle Vašich představ.

Připravíme Vám kalkulaci ceny nádrže a jejího vybavení podle Vašich možností a představ. Poradíme, jaký biotop zvolit a čeho se vyvarovat s cílem vybudování nádrže, která se stane Vaší „živou obrazovkou".

Ukážeme Vám, jak na s čištění, aby údržba nebyla jen nepříjemnou a otravnou povinností.

Nabízíme trvale více než 50 druhů akvarijních ryb. Máme léty prověřené tuzemské chovatele, kteří nám dodávají své odchovy a jsou zárukou zdravých ryb v dobré kondici. Nabízíme ryby ze zahraničních pěstíren, terarijní zvířata od českých i zahraničních chovatelů.

Akvarijní rostliny u nás zakoupené jsou opatřené přesným latinským názvem, informacemi o náročnosti a podmínkách pěstování, doporučením, s jakými dalšími rostlinami je vhodné je kombinovat.

Předběžnou představu ceny akvárií a terárií obvyklých rozměrů si můžete udělat na kalkulátoru.

Služby

Poradíme s výběrem vhodného typu a velikosti akvária či terária a jeho výbavou
Zařídíme výrobu nádrže v rozměrech dle Vašeho přání
Bezpečně dopravíme zakoupenou nádrž k zákazníkovi, po Písku a okolí zdarma
Zajišťujeme záruční i pozáruční servis akvarijní techniky
Bezpečně a zdarma zabezpečíme zakoupené akvarijní ryby pro dlouhý transport

Co je třeba zvážit před objednáním?

Rozmyslete si, kam chcete akvárium umístit a komu je určeno – zda do bytu (obývací místnost, dětský pokoj), do provozovny nebo pro návštěvníky ordinace. Pamatujte na to, že prostor okolo nádrže má vždy poskytovat možnost nerušeného pozorování života v akváriu či teráriu. Pokud ji bude člověk sledovat ve stoje, pak by základna nádrže měla být přibližně 90 cm od země.

V případě např. obývacího pokoje, kde se na akvárium díváme v sedě, je optimální umístit nádrž 60 až 70 cm od země. Vyberte pro umístění akvária stabilní a neměnné místo, přemístění osazeného akvária je téměř nemožné a hlavně nebezpečné.

Umístění akvária

Jaké rozměry má nádrž mít? Vyrobíme Vám akvárium od 7 do 700l, ovšem ze zkušenosti radíme nepořizovat si akvárium na méně než 50l pro sladkovodní a 150l pro mořské akvárium. Menší nádrž neznamená méně práce s údržbou, ba naopak. Malé akvárium je na vytvoření biologické rovnováhy daleko náročnější a pro živé tvory v něm méně vhodné.

Tvar akvária

Vyberte si nábytek – stolek nebo nábytkový komplet s horním krytem. Uvádíme nejžádanější barvy lamina pro výrobu nábytku. Vzorník dostupný na prodejně Vám umožní výběr z 20ti odstínů barvy lamina.

Nábytek pod akvárium

Zvažte, jaký typ osazení akvária/ terária by se Vám nejvíce líbil.

Můžete volit prostředí pomalých vod jihovýchodní Asie, typ toků amazonského pralesa nebo skalnatých afrických jezer jako je např. Malawi, pro zdatnější bude výzvou napodobení konkrétního biotopu, tj. stanoviště určité geografické oblasti. Nebo se rozhodnete pro společenské sladkovodní akvárium s atraktivními rybami z různých částí světa. Předvedeme Vám, jaké jsou možnosti.

Udělejte si představu o vybavení nádrže.

Filtrace – do téměř každého akvária lze umístit vnitřní filtr (půdní, molitanový nebo výkonný filtr s čerpadlem) Pokud je pod akváriem prostor pro vnější kanystrový filtr, doporučíme Vám tento nejvýkonnější typ filtru s odpovídajícími parametry.

Osvětlení – podle délky a hloubky nádrže, s ohledem na faunu a floru v ní osazenou, můžete vybírat z osvětlení bodových, osvětlovacích ramp jedno a dvoj-trubicových nebo nejmodernějších LED osvětlení (bílé světlo, bílé a modré světlo).

Pozadí - lze řešit různými cestami. Nejobvyklejšími jsou 3D akvarijní pozadí z polyuretanu, fototapety nebo přírodní materiály jako např. láva.

Termín a doručení – vyzvednete si objednávku na naší provozovně nebo ji chcete dodat domů, do provozovny apod.?