O nás

Jsme odborná chovatelská prodejna s téměř 30letou tradicí. Najdete nás na dvou podlažích historického domu na hradbách královského města Písku.

Zavítejte k nám podívat se na živá zvířata z naší nabídky, co nabízíme pro chovatele snad všeho živého nebo jen podebatovat, co je v oboru nového. Chovatelství je vášeň, kterou sdílíme s Vámi, našimi zákazníky.

Prodejna Zoo Drlíčov sídlí v jednom z nejstarších domů v jihočeském Písku, přímo na městských hradbách. Firmu založil Tomáš Karafiát v roce 1989, ještě před revolucí. Byla to jedna z prvních soukromých prodejen, které vznikaly jako pružná konkurence zkostnatělému státnímu Zverimexu. Největším Tomovo koníčkem byla zvířata a chovatelství všeho možného i téměř nemožného. Jeho máma si užila – bydlet v paneláku s kotětem pumy, s kaloni zavěšenými na lustru a spoustou drobné havěti všude po bytě, to chtělo nezměrnou dávku trpělivosti a nadhledu.

U chovatelství Tom zůstal. Když opustil pozici zootechnika, začal podnikat a svoji prodejnu nazval Zoo Boutique. A protože mít zvířecího miláčka je v Čechách velmi oblíbené, v prodejně nabízel to, co chovatelům u nás chybělo a s rozrůstajícím se trhem se rozrůstal i sortiment služeb a nabídky prodejny. K tomu působil v kroužku při DDM, kde pro chovatelství získával další fandy z dětských řad.

V roce 1997 prodejna už byla prodejna příliš malá na to, aby nabídla vše, co jsme chtěli mít v sortimentu a neodpovídala ani našim představám o komfortu, který by měl zákazník mít. Prodejnu jsme v rámci domu přesunuli do větších prostor a na původním místě po dohodě s veterinářkou Simonou Petrovou, MVDr. zde otevřeli veterinární ordinaci pro malá zvířata, www.veterina-drlicov.cz.

Dalšího zvětšení se prodejna dočkala v roce 2008, kdy jsme zpřístupnili původní sklepy. Tyto prostory jsou součástí píseckého podzemí a sousedí s děkanským kostelem. Atmosférou jsou zcela odlišné od prvního patra, kde nabízíme vybavení chovatelům psů, koček, jsou zde živá zvířata – hlodavci, exoti a velcí papoušci.

V dolním patře jsme na ploše 50m2 vytvořili prodejnu akvaristiky a teraristiky, kde nabízíme více než 50 druhů akvarijních ryb, terarijní zvířata a hmyz od českých dodavatelů, tak i z importů ze zahraniční. A protože zakladatel firmy má k rybám velmi blízko, jeho koníčkem je sportovní rybolov, na fasádě domu můžete vidět domovní znamení v moderním pojetí. Zobrazuje dvě ryby se zlatými ploutvemi a umístili jsme ho sem v květnu 2014.