O nás

Jsme odborná chovatelská prodejna s více než 30letou tradicí. Najdete nás na dvou podlažích historického domu na hradbách královského města Písku.

Zavítejte k nám podívat se na živá zvířata z naší nabídky, co nabízíme pro chovatele snad všeho živého nebo jen podebatovat, co je v oboru nového. Chovatelství je vášeň, kterou sdílíme s Vámi, našimi zákazníky.

Prodejna Zoo Drlíčov sídlí v jednom z nejstarších domů v jihočeském Písku, přímo na městských hradbách. Firmu založil Tomáš Karafiát v roce 1989, ještě před revolucí. Byla to jedna z prvních soukromých prodejen, které vznikaly jako pružná konkurence zkostnatělému státnímu Zverimexu. 

V roce 1997 prodejna už byla prodejna příliš malá na to, aby nabídla vše, co jsme chtěli mít v sortimentu a neodpovídala ani našim představám o komfortu, který by měl zákazník mít. Prodejnu jsme v rámci domu přesunuli do větších prostor a na původním místě po dohodě s veterinářkou Simonou Petrovou, MVDr. zde otevřeli veterinární ordinaci pro malá zvířata, www.veterina-drlicov.cz.

Dalšího zvětšení se prodejna dočkala v roce 2008, kdy jsme zpřístupnili původní sklepy. Tyto prostory jsou součástí píseckého podzemí a sousedí s děkanským kostelem. Atmosférou jsou zcela odlišné od prvního patra, kde nabízíme vybavení chovatelům psů, koček, jsou zde živá zvířata – hlodavci, exoti a velcí papoušci.

V dolním patře jsme na ploše 50m2 vytvořili prodejnu akvaristiky a teraristiky, kde nabízíme více než 50 druhů akvarijních ryb, terarijní zvířata a hmyz od českých dodavatelů, tak i z importů ze zahraniční. A protože zakladatel firmy měl k rybám velmi blízko, jeho koníčkem býval sportovní rybolov, na fasádě domu můžete vidět domovní znamení v moderním pojetí. Zobrazuje dvě ryby se zlatými ploutvemi a umístili jsme ho sem v květnu 2014.

Vnímáme narůstající zájem o akvaristiku, rádi bychom nabízeli širší sortiment potřeb pro teraristy a proto v únoru 2022 přesouváme tuto část prodejny do nových větších prostor. Najdete nás ve dvoře domu na adrese Smetanova 79, Písek, mezi Městskou knihovnou a náměstím Florián. I proto se velká prodejna jmenuje ZOONIKA Florián. Jste srdečně zváni k návštěvě.